Zajímá vás
co děláme?

Projekt "HRDINOVÉ DOBY COVIDOVÉ"

Výstava Hrdinové doby covidové ukazuje nejen v jaké složité době jsme se ocitli, ale také jak je lidská vůle a odhodlání silné.
Nemá smysl se hádat kdo a co se udělalo špatně, to již je minulostí, ale má smysl neustále děkovat těm, kteří stojí při nás když je nám nejhůře.
Báje o Blanických rytířích je sice krásná, ale máme i něco více. A tím je síla českého národa se spojit a překonat těžké časy.

Smyslem celého projektu je poděkovat nejen zdravotníkům, lékařům, záchranářům a všech složek IZS, bez kterých by vše dopadlo mnohem tragičtěji, ale i profesím, které jsou opomíjené. Pokladní v supermarketech , lidé v sociálních službách, učitelé a mnoho dalších profesí si zaslouží poděkovat. Zachycené momenty se stanou vzpomínkou na dobu kdy jsme se setkali s něčím co jsme znali jen z katastrofických filmů. Je potřeba si připomínat vše co dělá nejen člověka člověkem, ale i jaký jsme silný národ, který si dokáže pomáhat.
Putovní výstava začne v rámci dnů evropského dědictví v Galerii Jirkov a následně se přesune do dalších měst v rámci České republiky a možná se podívá i k sousedům.

V rámci tohoto projektu vznikla i výzva SPOJME ČESKO – Daruj roušku na Výstavu, jejímž smyslem je poukázat na Jaro 2021, které se stalo symbolem sounáležitosti. Celé naše vlast z důvodu nedostatku ochranných pomůcek šila roušky. Všude byla cítit podpora, že to zvládneme. Toto vše se změnilo s další vlnou, a toliko spojující symbol se stal naopak symbolem omezování svobody a příkoří. Národ se rozdělil a z dřívějších šiček, šičů a rozvozců se stali naopak odpůrci. Nejsme epidemiologové a nenáleží nám toto soudit. Jen chceme poukázat na to dobro, které je v nás.

Z celé ČR nám lidé zasílali látkové roušky, které následně budou před první výstavou sešité do velkého srdce jež se stane symbolem této doby a výstavy.

„Podpořme všechny skvělé lidi a změňme negativní myšlení společnosti. “

— JAROSLAV NOSKA, Spoluzakladatel
Hrdinové doby covidové
DĚKUJEME ZA PODPORU!

Spolupracujeme

Sociální sítě


© All rights reserved.
Powered by WEBKO.cz